مقالات آموزشی

انتخاب رنگ کاشی سرویس بهداشتی

درطراحی خانه های امروزی ایرانیان، برخلاف گذشته، کم ترین اهمیت به سرویس بهداشتی و حمام داده می شود در صورتی که این موضوع در کشورهای دیگر نتیجه عکس دارد و با کیفیت و استانداردهای بهتری در حال طراحی و اجراست. شاید در ذهن خود به این فکر کنید که برای رسیدن به چنین کیفیتی حتما باید حمام و سرویس بهداشتی بزرگ داشته باشید، اما برخلاف تصورتان با استفاده از یک مدل کاشی حتی در فضاهای خیلی کوچک می توانید حمام و سرویس بهداشتی مانند کاتالوگ و مجلات حرفه ای خلق کنید. بنابراین رنگ های مناسب و پرطرفدار برای این فضا را انتخاب کردم تا با یک بررسی کلی ترکیب رنگ های شیک و جذاب آن ها را نیز بشناسیم.

tick کاشی سرویس بهداشتی رنگ سفید و کرم:

رنگ های روشن بهترین منعکس کننده نور هستند و این باعث می شود که برای فضاهای کوچک بدون پنجره بهترین گزینه شوند. از نظر بهداشتی نیز این رنگ ها قابل قبول تر هستند زیرا با نشان دادن کثیفی مرتب به تمیز کردن نیاز پیدا کرده در نتیجه بهداشت همیشه رعایت می شود. رنگ سفید یک ظاهر شیک، تمیز و منعکس کننده نور را ایجاد می کند و باعث می شود تا حمام های کوچک کمی بزرگ تر شوند. سفید یک فضای مدرن تر و کمی سرد تر را به وجود می اورد اما سفید مایل به کرم فضایی گرم تر و نزدیک به طراحی های کلاسیک را نشان می دهد.
از مزایای دیگر رنگ سفید این است که به راحتی با رنگ های مورد علاقه شما ست و هماهنگ میشود. آبی، مشکی، سبز یا هر رنگ دیگری که می تواند در لوازم و اکسسوری به کار روند.

 

 

tick کاشی سرویس بهداشتی رنگ آبی (ملایم) :

رنگ های ملایم مانند آبی، تسکین دهنده و آرامش بخش روح هستند.اگر میخواهید سرویس بهداشتی آرامش بخش داشته باشید می توانید رنگ آبی را در راس گزینه های خود قرار دهید. تمام طیف آبی برای این فضاها قابل استفاده اند، اما هر چه روشن تر و ملایم تر باشد، فضای شما نیز لطیف تر و دلنشین تر خواهد بود.

 

 

tick کاشی سرویس بهداشتی رنگ سبز(برای دوست‌داران طبیعت) :

از جمله رنگ های ملایم دیگری که برای سرویس بهداشتی استفاده می شود رنگ سبز است. رنگی که به نوعی برای طراحان بازگشت به طبیعت محسوب می شود. ترکیب رنگ سبز کاشی ها با وسایل چوبی طبیعت را به معنای واقعی برای ما تداعی خواهند کرد و هیچ گاه هم از مد نمی افتند. این رنگ هم می تواند در کاشی ها دیده شود هم به صورت کاغذدیواری با طرح برگ و درخت و هم با یک رنگ آمزی کاملا ساده اما جذاب. شما با توجه به ابعاد فضا و سبکی که در نظر دارید می توانید یکی از سه راه را برگزینید. اما هم چنان باید برای رسیدن به تعادل بصری لازم در فضا رنگ سفید را همراه داشته باشید.

 

 

tick کاشی سرویس بهداشتی خاکستری:

رنگ طوسی یا خاکستری تسکین دهنده و بی نظیر است. اما با توجه به تاریک و بسته شدن فضا، باید در انتخاب نوع خاکستری خود دقت لازم را داشته باشید. خاکستری آبی و خاکستری روشن بهترین گزینه ها به خصوص برای فضاهای کوچک تر هستند. یکی از مزیت های این رنگ مانند رنگ سفید در این است که می تواند ترکیب رنگ های متنوع و زیبایی را با سایر رنگ ها خلق کند. طیف های زرد، نارنجی و صورتی از جمله همین ترکیب رنگ ها هستند. وسایل چوبی قهوه ای رنگ نیز سبک جذابی را با خاکستری به وجود می آورند.

 

 

tickآغاز روز پرانرژی با رنگ قرمز(رنگ های شاد):

دقیقا بر خلاف کسانی که دوست دارند یک صبح آرام را در یک فضای آرامش بخش شروع نمایند، عده ای هم هستند که یک روز پر هیجان و پر انرژی را ترجیح می دهند. بنابراین برای این افراد رنگ های شادی مانند قرمز بهترین انخاب کاشی است که باید به میزان کم و در طیف های رنگی ملایم به کار رود. قرمز خیلی تند می تواند بعد از مدتی خسته کننده به نظر برسد. اما به طور کلی یک فضای مدرن را خلق می کند که نیاز زیادی به هم نشینی با رنگ سفید دارد. کاشی ها ، یا لوازم و اکسسوری هر کدام می توانند گزینه هایی برای استفاده از این رنگ بوده و انرژی و نشاط مورد نظر شما را به فضا وارد کنند.

 

 

tickکاشی سرویس بهداشتی رنگ زرد:

یک رنگ زرد آفتابی باعث می شود که سرویس بهداشتی شاد داشته باشید. این رنگ به شما کمک می کند تا روز پرنشاطی را آغاز کرده و سرحال شوید. تند یا ملایم بودن آن به ابعاد فضا وسلیقه شما بستگی دارد اما به طور کلی رنگ سفید و خاکستری بهترین ترکیب رنگ ها برای آن محسوب می شوند.

 

0/5 (0 نظر)

بازدیدها: 227

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *